6 تجربه من از خرید لباس دست دوم


6 تجربه من از خرید لباس دست دوم

من عاشق خرید هستم البته از یه جایی مثل حراجی ها و یا مراکز فروش لباسهای دست دوم.فرقی نمیکنه فروشگاه آنلاین باشه یا یک مرکز خرید واقعی! چون در چنین مواقعی میتونم برای خودم و خانوادم لباسهای خوبی پیدا کنم.در ادامه بیشتر توضیح میدم که چرا به این فروشگاهها وسایت ها سر میزنم:

 

1- پیدا کردن گنج

در مجموعه های دست دوم برعکس فروشگاههای معمولی ،ما مستقیما بسمت هدف اصلی نمیریم و دوست داریم همه اجناس را ببینیم و این کار بسیار جالبه چون گاهی لباسی می بینیم که از نظر قیمتی و زیبایی دقیقا مثل پیدا کردن گنج هست .این اتفاق دقیقا در زمان حراجی برندهای معتبر هم میفته وقتی یک برند حراج اعلام میکنه ،هیچوقت من نمیرم تا لباسی که لازم دارم بخرم بلکه میرم ببینم چه لباسی با قیمت مناسب و شیک میتونم بخرم.

گاهی اوقات نمی دانم چه می خواهم  چون این کار برایم تفریح هم به حساب می آید. اما وقتی یک لباس خوب پیدا میکنم ، مثل پیدا کردن سنگ طلا در حفاری برایم چشمگیر است. تقریباً همیشه به این نتیجه می رسم که برای داشتن یک لباس زیبا و ارزان مثل یک گنج طلایی ارزش زمان گذاشتن و حفاری وجود دارد.

 

2- همیشه میتوانم برندهای معتبر و معروف را بخرم

زمستان گذشته ، من شلوارجین تقریباً جدید lee  را با قیمت 120 هزار تومان برای همسرم پیدا کردم و حتی یک ست کامل تنیس نایک را به قیمت 250 هزار تومان خریداری کردم و این یعنی یک خرید موفق!

البته من خیلی اهل برند نیستم و همیشه دنبال پوشاک مرغوبم آما حقیقتا به این نکته اشاره میکنم که از مجموعه لباسهای دست دوم ، میتوان خریدهای فوق العاده کرد.

در این مدل خرید دوست داشتنتان را درنظر میگیرید نه سایزتان را

در خرید معمولی شما براساس سایزتان همان چیزی را که میخواهید میخرید اما من تجربه کردم که در خرید اجناس دست دوم به دنبال آن چیزی هستم که دوست دارم حتی اگر کمی چسبان یا گشاد باشد.

 

3- محیط زیست را دوست دارم

خرید لباس دست دوم نیز برای محیط زیست مفید است. من با این کار سهم کوچکی از بالابردن عمر مفید یک لباس دارم و این برایم غرور آمیز است.

 

4- داستان لباس های من

الان هرکدام از لباسهای من گذشته ای دارد که من از آن بی اطلاعم .اینکه متعلق به چه کسی بوده و آن فرد الان چه میکند و این کار باعث میشود برای همه آنها آرزوهای خوب داشته باشم.

 

5- پولم را برای تفریحاتم خرج میکنم

یک نکته ای که تجربه کردم اینه که همه وسایل رو میشه دست دوم خرید و شیک بود و جسم را زیبا جلوه داد اما آیا میتوان تفریح دست دوم داشت ؟ پس تکلیف روح ما چه میشود؟ الان به شما میگویم پس اندازی که بابت نخریدن لباس نو دارم همه را به تفریح و گردش اختصاص میدم

6- مراکز فروش لباسهای دست دوم عموما در کار خیر فعالیت دارند

همه فروشگاه ها و یا سایت های پوشاک دست دوم با موسسات خیریه کار نمی کنند ، اما تعداد زیادی از آنها هستند که این کار را انجام می  دهند و من با خرید ازآنها غیرمستقیم در یک حرکت انسانی سهیم می شوم.

 

 دسته بندی دانستنی: اطلاعات عمومی مد و پوشاک